Kontrast

Rachunkowość i podatki dla zawodów prawniczych


Wykładowcami na studiach podyplomowych są doświadczeni pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz praktycy i eksperci (doświadczeni biegli rewidenci, doradcy podatkowi, dyrektorzy finansowi, główni księgowi), posiadający odpowiednie kompetencje i doświadczenia zawodowe.


Dr hab. Konrad Grabiński, prof. UEK

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Finanse i Bankowość. Pracownik Katedry Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Prezes Oddziału Terenowego w Krakowie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. W 2009 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych za rozprawę pt. „Szacowanie utraty wartości aktywów w teorii i praktyce polskich spółek giełdowych”, która została wyróżniona publikacją w wydawnictwie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W 2017 roku obronił habilitację w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse. Członek European Accounting Association oraz International Association for Accounting Education and Research. Autor licznych publikacji z zakresu rachunkowości, sprawozdawczości finansowej oraz systemów informatycznych wykorzystywanych w księgowości. Za pracę naukową, dydaktyczną i organizacyjną otrzymał liczne nagrody Rektora UEK. W latach 2013–2015 uczestnik międzynarodowego programu Deloitte Scholarschip. Przez wiele lat był zaangażowany w organizację i prowadzenie studiów podyplomowych oraz współpracę z Narodowym Bankiem Polski w ramach projektu edukacyjnego „Mechanizmy funkcjonowania strefy euro”. Jest współautorem książki pt. „Globalne uwarunkowania rachunkowości. Systemy, procesy, zmiany” wydanej przez Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, która wyróżniona została w VIII Konkursie na Najlepszą Publikację Ekonomiczną w kategorii księgowość i rachunkowość podczas X Targów Wydawnictw Ekonomicznych w Poznaniu w 2014 roku.


Dr Danuta Krzywda

Starszy wykładowca w Katedrze Rachunkowości Finansowej w UEK w Krakowie, biegły rewident.

Wykładowca na szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (SKwP) dla kandydatów na głównych księgowych, kandydatów na biegłych rewidentów, biegłych rewidentów w ramach obligatoryjnego doskonalenia wiedzy. Wykładowca na szkoleniach w ramach obligatoryjnego doskonalenia wiedzy biegłych rewidentów, organizowanych przez Polską Izbę Biegłych Rewidentów (PIBR).

Była członkiem: Rady Naukowej SKwP od 1995 do 2015, Komitetu Standardów Rachunkowości przy Ministrze Finansów nieprzerwanie od pierwszej do siódmej kadencji tj. od 2002 do 2016, Grupy Roboczej Rachunkowości Europejskiego Stowarzyszenia Ekspertów Księgowych (FEE) od 2001 do 2011, Komisji Programowej Miesięcznika Rachunkowość od 2011 do 2015, Krajowej Rady Biegłych Rewidentów (KRBR) od 1998 do 2015, Zastępcą Prezesa KRBR w kadencjach 1998-2002 i 2011-2015. Była również członkiem Zarządu Oddziału Regionalnego Krajowej Izby Biegłych Rewidentów (KIBR) w Krakowie od 1994 do 2007 oraz członkiem Zarządu Głównego SKwP od 2007 do 2011.

Jest członkiem International Association for Accounting Education and Research (IAAER), Była VP Executive Committee tej organizacji od 2013 do 2016.

Zajmuje się rachunkowością finansową, sprawozdawczością finansową i rewizją finansową.   Dorobek naukowy w tym zakresie obejmuje około 160 prac opublikowanych w literaturze krajowej i zagranicznej, za które otrzymała liczne nagrody naukowe, w tym Certyfikat Najwyższej Jakości Międzynarodowej Agencji Wydawniczej ANBAR za wkład w badania naukowe i ogół wiedzy.

Brała aktywny udział w pracach nad projektem ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości – jest współautorką Rozdziału 4 Wycena aktywów i pasywów oraz ustalanie wyniku finansowego.

Posiada gruntowną znajomość teorii, regulacji prawnych, w tym międzynarodowych i doświadczenia praktyczne w zakresie rachunkowości, sprawozdawczości i rewizji finansowej


Dr Tomasz Maślanka

Adiunkt w Katedrze Finansów Przedsiębiorstw UEK w Krakowie. Autor bądź współautor wielu publikacji z zakresu analizy płynności finansowej, zadłużenia i rentowności przedsiębiorstw, zagrożenia kontynuacji działalności, rachunku przepływów pieniężnych. Autor książki „Przepływy pieniężne w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw”. Prowadzi zajęcia na studiach licencjackich, magisterskich oraz podyplomowych między innymi
z: „Zarządzania finansami przedsiębiorstw”, „Analizy ekonomicznej”, „Analizy sprawozdań finansowych”, „Zarządzania kapitałem obrotowym”, „Zarządzania wartością przedsiębiorstwa”. Od lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce w zakresie szkoleń oraz studiów podyplomowych. Współpracuję również z Państwową Szkołą Zawodową w Nowym Sączu.

 


Dr Witold Furman

Doradca podatkowy, numer wpisu  11348, absolwent studiów doktoranckich Uniwersytetu Ekonomicznego w  Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobył pracując jako księgowy i  doradca  podatkowy w podmiocie uprawnionym do badania sprawozdań finansowych  zajmującym się także usługowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych.  

Dodatkowo współpracuje ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce  o/Podkarpacki w Rzeszowie oraz SKwP w Krakowie jako wykładowca. Jest także adiunktem w  Katedrze Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie  oraz był wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Od 2015 r. 

Członek zarządu Oddziału Podkarpackiego w Rzeszowie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, od 2018 członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej ds. Doradztwa Podatkowego, prezes zarządu Kancelaria Podatkowa Furman i Maternia Sp.z o.o. w Rzeszowie.


Dr Bartłomiej Wrona

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Zarządzanie i Marketing, specjalność Rachunkowość. W 2010 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych na Wydziale Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie za rozprawę nt. „Rachunek kosztów publicznych zakładów opieki zdrowotnej jako narzędzie podnoszenia efektywności ich gospodarowania”.

Przez wiele lat członek zarządu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy
w Krakowie. Wykładowca na kursach certyfikowanych w Stowarzyszeniu Księgowych dla głównych księgowych i samodzielnych księgowych oraz na studiach podyplomowych min.
w Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów oraz Krakowskiej Szkole Biznesu.

Obecnie adiunkt w Katedrze rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Od lat związany z praktyką zawodową w zakresie księgowości, obecnie Skarbnik – główny księgowy w urzędzie miasta.

 


 Dr Katarzyna Łach                 

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Finanse i Bankowość. Obecnie adiunkt w Katedrze Finansów Przedsiębiorstw Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W 2013 r. uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych za rozprawę pt. „Wpływ stopy procentowej na strategie finansowania przedsiębiorstw Polsce”.

Autorka i współautorka licznych publikacji naukowych oraz ekspertyz. W pracy naukowej zajmuje się problematyką finansowania przedsiębiorstw, strukturą kapitału oraz behawioralnymi aspektami finansowania.

Członek Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Członek Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w krakowskim Oddziale Okręgowym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Przez wiele lat była zaangażowana w organizację i prowadzenie zajęć na studiach podyplomowych Rachunkowość i Finanse w Krakowskiej Szkole Biznesu. Obecnie prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych organizowanych przy Katedrze Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz w Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów.
Wykładowca na różnych rodzajach szkoleń organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Współpracuje również z Uniwersytetem Jagiellońskim.