Konferencja 2017

IV Krakowska Międzynarodowa Konferencja Naukowa “Ubezpieczenia w państwach europejskich. Zagadnienia ekonomiczno-prawne”, Kraków, 22 – 23 listopada 2017

Uprzejmie zapraszamy do wzięcia udziału w IV Krakowskiej Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Ubezpieczenia w państwach europejskich. Zagadnienia ekonomiczno-prawne” organizowanej przez Katedrę Prawa Cywilnego i Gospodarczego oraz Katedrę Zarządzania Ryzykiem i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Konferencja odbędzie się w dniach 22 – 23 listopada 2017 r. w Krakowie.

Tematem sesji plenarnej konferencji będzie “Pośrednictwo ubezpieczeniowe i bezpośrednie świadczenie usług – aktualne tendencje i kierunki rozwoju”. Poza sesją plenarną, wzorem lat poprzednich, obrady będą odbywać się w dwóch panelach: ekonomicznym i prawnym. Proponowana tematyka referatów do panelu ekonomicznego obejmuje:

1. Rynek ubezpieczeń
2. Zarządzanie ryzykiem
3. Ubezpieczenia społeczne
4. Ubezpieczenia majątkowe i na życie
5. Finanse ubezpieczycieli
6. Metody ilościowe w ubezpieczeniach

Obrady konferencyjne będą odbywały się w salach konferencyjnych Hotelu Wyspiański, położonego w samym centrum starego miasta, przy ul. Westerplatte 15 (hotel znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od Rynku Głównego, 10 minut od dworca kolejowego). W tym samym hotelu zarezerwowane zostaną noclegi dla uczestników konferencji.